Pożyczki ratalne w UK

Jak wziąć pożyczkę mieszkając w UK i jaki rodzaj pożyczki wybrać?

Tu znajdziesz wszystko, o pożyczkach w UK.

Odbierz gotówkę jeszcze tego samego dnia!

Reprezentatywny
91% RRSO

Masz pytania? Tu znajdziesz wszystkie odpowiedzi!

Jak otrzymać pożyczkę w UK?

Szybka gotówka w kilku prostych krokach

Co wybrać?

Sprawdź, która pożyczka jest dla Ciebie odpowiednia

Jak otrzymać najlepszą ofertę kredytową?

5 rad na uzyskanie najlepszej pożyczki

Wady i zalety

Korzyści i niedogodności związane z pożyczkami ratalnymi

Rozważ wszystkie możliwości

Pożyczka ratalna, pożyczka pod zastaw, czy może karta kredytowa?

Pytania i Odpowiedzi (FAQ)

Często zadawane pytania

Czym są pożyczki ratalne?

Pożyczki ratalne są jedną z form finansowania niewymagającą od pożyczkobiorcy żadnej formy zabezpieczenia. W przeciwieństwie do kredytów hipotecznych lub pożyczek pod zastaw, długu nie asekuruje się majątkiem osoby pożyczającej. To znaczy, że nawet jeżeli nie uda Ci się spłacić kredytu, pożyczkodawca nie może rościć sobie praw do Twojej własności, a Ty możesz spać spokojnie wiedząc, że Twój dom czy samochód są bezpieczne.

Pożyczka przyznawana jest wyłącznie na podstawie Twojej zdolności kredytowej oraz zdolności do spłaty zadłużenia. Te warunki określają jakim ryzykiem obarczone jest udzielenie Ci pożyczki, a zatem ile możesz pożyczyć, na jaki okres i przy jakich odsetkach. Ten rodzaj kredytu gotówkowego jest idealny dla osób, które nie posiadają samochodu czy własnego mieszkania.

Jaka jest różnica między pożyczką pod zastaw, tzw. pożyczką zabezpieczoną, a pożyczką ratalną?

 • Pożyczki ratalne oferują mniejsze kwoty przy korzystnych warunkach spłaty. Planujesz swój wymarzony ślub? Chcesz odnowić mieszkanie? A może myślisz o zakupie samochodu? Ten rodzaj kredytu będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Więcej »
 • Pożyczki pod zastaw pozwalają na uzyskanie znacznie większych kwot, więc są odpowiednie dla osób planujących spore inwestycje, takie jak zakup nieruchomości.

 • W przypadku pożyczek zabezpieczonych stopy procentowe są zdecydowanie niższe. Jest tylko pewien haczyk - biorąc taką pożyczkę, godzisz się na ewentualność straty mieszkania. Pożyczka zabezpieczona jest Twoim majątkiem - nieruchomością, samochodem lub firmą. Unikanie spłaty zadłużenia daje pożyczkodawcy prawo do sprzedaży Twojego mienia w celu odzyskania długu. Biorąc taki kredyt, godzisz się na ryzyko straty dachu nad głową! « Mniej

Jak otrzymać pożyczkę w UK? Szybka gotówka w kilku prostych krokach

Proces jest bardzo prosty - wybierz kwotę, którą chciałbyś pożyczyć i wypełnij formularz aplikacyjny dostępny online.

Po zapoznaniu się z Twoją historią kredytową, czyli odbyciu tzw. credit check, pożyczkodawca podejmie decyzję o przyznaniu lub odmówieniu Ci kredytu. Jeśli Twoja zdolność kredytową jest odpowiednia, możesz spodziewać się potwierdzenia przyznania Ci gotówki nawet w ciągu kilku minut od złożenia wniosku.

Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi będziesz mógł ustalić z pożyczkodawcą termin spłaty zadłużenia. Może to być okres od 1 do 24 miesięcy, zatem spłatę pożyczki możesz rozłożyć na wygodne raty.

Wkrótce po uzgodnieniu i zaakceptowaniu warunków umowy, pieniądze znajdą się na Twoim koncie.

To takie proste - szybka gotówka bez zbędnych formalności

Zobacz filmik, aby dowiedzieć się więcej

This browser does not support the video element.

Przewodnik krok po kroku Jak otrzymać kredyt gotówkowy w UK?

Proces wnioskowania o pożyczkę jest bardzo prosty. Jeśli jesteś zainteresowany pożyczeniem pieniędzy w UK, ten krótki przewodnik wyjaśni Ci jak to zrobić, krok po kroku.

1. Złóż wniosek online

To najszybsza i najłatwiejsza forma aplikacji. Uzupełnienie wniosku jest proste i zajmuje zaledwie kilka minut. Wniosek dostępny jest po polsku, zatem nie musisz obawiać się, że czegoś nie zrozumiesz. Nasz wniosek dostępny jest online, zatem możesz go uzupełnić w dowolnie wybranym przez siebie momencie.

Nie stawiamy wielu ograniczeń wnioskującym. Jedyne, czego wymagamy, to abyś spełniał poniższe warunki:

 • Masz ukończone 18 lat
 • Mieszkasz w Wielkiej Brytanii
 • Posiadasz konto bankowe z aktywną kartą debetową
 • Zarabiasz miesięcznie minimum 750 funtów po odliczeniu podatku

Dlaczego My? Nasz wniosek online jest bezpieczny. W Pożyczki w UK używamy 265-bitowego szyfrowania danych, więc Twoje informacje są w 100 procentach bezpieczne. Chronimy Twoje dane osobowe i nie przekażemy ich żadnej stronie trzeciej bez Twojej wyraźnej zgody.

2. Otrzymaj decyzje

Większość pożyczkodawców przedstawia swoją decyzję w postaci komunikatu na stronie internetowej. Jeżeli komunikat jest pozytywny, na Twój adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z ofertą pożyczki oraz wszystkimi szczegółowymi informacjami dotyczącymi warunków umowy. W niektórych przypadkach firmy udzielające kredytu przekazują decyzję o przyznaniu pożyczki drogą telefoniczną.

Zdarza się, że jednoznaczna decyzja nie może zostać podjęta tylko na podstawie wypełnionego przez Ciebie wniosku. W takim przypadku pożyczkodawca daje Ci wstępną zgodę na kredyt, jednak podejmuje ostateczną decyzję dopiero po dostarczeniu przez Ciebie całej niezbędnej dokumentacji.

Nasza rada: W sieci jest wiele stron oferujących chwilówki i pożyczki w UK bez credit check - to bzdura! W Wielkiej Brytanii udzielanie kredytu bez credit check jest nielegalne. Brokerzy reklamujący się tymi hasłami doskonale zdają sobie z tego sprawę i tylko wykorzystują naiwność klientów - nie daj sie nabrać!

3. Odbierz pieniądze

Zanim otrzymasz pożyczkę, musisz jeszcze tylko podpisać umowę kredytową. To dosyć prosty proces, więc nie powinien opóźnić płatności.

Umowa kredytowa ma za zadanie chronić zarówno wnioskodawcę, jak i pożyczkodawcę, dlatego w Twoim interesie powinno być pełne zrozumienie warunków umowy. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do treści dokumentu, to jest to dobry czas na zadawanie pytań.

Wkrótce po podpisaniu umowy pożyczkodawca przeleje gotówkę na Twoje konto. Większość pożyczkodawców wypłaca pieniądze w ciągu zaledwie 24 godzin od zaakceptowania wniosku.

Co wybrać? Sprawdź, która pożyczka jest dla Ciebie odpowiednia

Zanim złożysz wniosek o kredyt, dowiedz się jaki rodzaj pożyczki najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Poniżej znajdziesz kilka pytań, które pomogą Ci ustalić, jaką pożyczkę wybrać.

1) Na co potrzebna jest Ci pożyczka?

Po pierwsze określ, na co potrzebna jest Ci gotówka. Na jaki cel pożyczasz pieniądze? Chcesz sfinansować poważną inwestycję czy może potrzebujesz funduszy na mniej poważny cel? Co prawda, nie ma to większego znaczenia dla pożyczkodawcy, ale ma to znaczenie dla Ciebie i Twojej przyszłej sytuacji finansowej.

Kilka powodów, dla których warto pożyczyć pieniądze:

 • Pokrycie kosztów remontu
 • Zakup samochodu
 • Sfinansowanie ślubu, pogrzebu lub wakacji
 • Poprawienie swojej zdolności kredytowej
 • Pokrycie kosztów przeprowadzki
 • Skonsolidowanie długu lub spłata karty kredytowej

UWAGA: Nigdy nie składaj wniosku o pożyczkę przed sprawdzeniem, czy pożyczkodawca, którego bierzesz pod uwagę, jest godny zaufania. Wszystkie wiarygodne firmy udzielające kredytu w UK są autoryzowane przez Financial Conduct Authority (FCA). Wejdź na stronę FCA i sprawdź, czy wybrany pożyczkodawca znajduje się w ich rejestrze.

2) Ile chcesz pożyczyć?

Pożyczki ratalne obejmują kwoty od 300 do 5000 funtów. Są idealne na pokrycie mniejszych wydatków, jednak nie sprawdzą się w przypadku większych inwestycji takich jak zakup nieruchomości. Przemyśl jaka kwota będzie odpowiadać Twoim potrzebom. Potrzebujesz więcej niż 5000 funtów? Rozważ wzięcie pożyczki pod zastaw.

3) Czy stać Cię na pożyczkę?

Kredyt spłacany jest w małych miesięcznych ratach, co pozwala na łatwe rozplanowanie comiesięcznych wydatków.

Należy jednak pamiętać, że pożyczki ratalne przez to, że nie wymagają żadnej formy asekuracji finansowej, wiążą się z wyższym oprocentowaniem. Zanim zdecydujesz się na wzięcie kredytu, upewnij się, że stać Cię na spłatę rat.

Porada eksperta: Sprawdzając swoją umowę kredytową, zwróć uwagę na wysokości rat oraz upewnij się, że nie zawiera ona dodatkowych opłat i obciążeń. Dzięki temu nie zaskoczą Cię żadne ukryte koszty.

4) Czy kwalifikujesz się do wzięcia pożyczki w UK?

Pożyczkę w UK może wziąć każdy pełnoletni Polak mieszkający w Wielkiej Brytanii. Jeśli posiadasz konto bankowe z aktywną kartą debetową, a Twoje miesięczne wpływy to minimum undefined funtów po odliczeniu podatku, to jesteś odpowiednim kandydatem na kredytobiorcę.

Pożyczkodawca może też brać pod uwagę Twoją zdolność kredytową, jednak nie martw się, jeśli nie jest ona Twoim atutem. Istnieją pewne rozwiązania przeznaczone dla osób z niską zdolnością kredytową, a więc Twoje szanse na otrzymanie pożyczki wciąż są wysokie!

Nasza rada: Przed złożeniem wniosku o pożyczkę sprawdź swoją zdolność kredytową. Możesz w tym celu użyć jednego z bezpłatnych kalkulatorów finansowych dostępnych online. Pozwoli Ci to szybko ocenić Twoją szansę na otrzymanie kredytu gotówkowego. Aby otrzymać swój raport finansowy, wejdź na stronę Equifax.

5) Czy możesz wziąć pożyczkę przy niskiej zdolności kredytowej?

W Wielkiej Brytanii dostępne są pożyczki, które nie wymagają od wnioskodawców wysokiej zdolności kredytowej. Zatem, mimo powszechnemu założeniu, pożyczenie pieniędzy przy niskiej zdolności kredytowej jest możliwe. Warto jednak pamiętać, że wiąże się to z wyższym oprocentowaniem. Więcej »

Jeśli interesuje Cię pożyczka dla osób o niskiej zdolności kredytowej, pamiętaj o 3 rzeczach:

 1. Niektóre pożyczki wiążą się z wysoką rzeczywistą roczną stopą procentową (RRSO). Przed złożeniem wniosku o kredyt, sprawdź, czy Twoje dochody pozwolą Ci na spokojną spłatę comiesięcznych rat bez nadwyrężania domowego budżetu.

 2. Pamiętaj, jeśli masz niską zdolność kredytową, pożyczkodawca może uznać za stosowne przydzielenie Ci mniejszej kwoty niż ta, o którą aplikowałeś.

 3. Uważaj na oszustów! W sieci czai się wiele osób, które mogą próbować wykorzystać Twoją sytuację finansową. Zawsze sprawdzaj, czy pożyczkodawca, którego bierzesz pod uwagę, jest zarejestrowany w FCA. Pamiętaj również o dokładnym zapoznaniu się z treścią umowy kredytowej przed jej podpisaniem. « Mniej

Jak otrzymać najlepszą ofertę kredytową? 5 rad na uzyskanie najlepszej pożyczki

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, żeby otrzymać tanią i korzystną pożyczkę. Poniżej przestawiamy Ci 5 sprawdzonych sposobów na uzyskanie najlepszej oferty kredytowej.

1. Podpisz umowę z poręczycielem

Najłatwiejszym sposobem na uzyskanie taniej pożyczki jest podpisanie umowy z poręczycielem. Poręczyciel, tzw. żyrant, jest dla pożyczkodawcy gwarantem bezpieczeństwa. W przypadku, gdy nie będziesz w stanie samodzielnie spłacić swojego długu, odpowiedzialność spłaty przejdzie na Twojego żyranta. To dosyć duże ryzyko, dlatego osoba, która będzie za Ciebie ręczyć, musi darzyć Cię dużym zaufaniem.

Podpisywanie umowy z żyrantem zapewni Ci bardzo korzystną ofertę kredytową i pozwoli na uzyskanie niskiej rocznej stopy procentowej. Jednak nie martw się, jeśli nie znajdziesz nikogo, kto mógłby za Ciebie poręczyć. Są jeszcze inne metody, dzięki którym możesz uzyskać korzystną ofertę pożyczkową.

UWAGA: Pamiętaj, że Twój żyrant musi rezydować w kraju, w którym starasz się o pożyczkę. Jeśli chciałbyś wziąć kredyt w Wielkiej Brytanii, krewni i znajomi mieszkający w Polsce nie będą mogą za Ciebie poręczyć.

2. Upewnij się, że umowa nie zawiera kruczków prawnych

Oferta wygląda za dobrze, aby była prawdziwa? Przyjrzyj się umowie i sprawdź, czy nie zawiera ukrytych opłat. Szczegółowe zapoznanie się z treścią umowy pozwoli Ci na uniknięcie przykrych niespodzianek. Pamiętaj, wybieraj tylko tych pożyczkodawców, którzy nie pobierają dodatkowych opłat.

Po czym poznać ukryte opłaty? To między innymi:

 • Naliczanie ciągłych odsetek od niespłaconego salda
 • Opłaty za wcześniejszą spłatę pełnej kwoty pożyczki
 • Opłata za złożenie wniosku

Porada eksperta: Więcej informacji o tym, jak rozpoznać ukryte opłaty i dodatkowe koszty w umowach kredytowych znajdziesz na stronie Money Advice Service.

3. Spróbuj uzyskać pożyczkę społecznościową

Pożyczki są usługą, którą mogą oferować zarówno instytucje finansowe, jak i osoby prywatne. Kredyty gotówkowe udzielane przez osoby prywatne nazywane są pożyczkami społecznościowymi lub społecznymi. Pożyczki społecznościowe są ogólnodostępne i znacznie niżej oprocentowane niż tradycyjne pożyczki, a zatem korzystniejsze dla pożyczkobiorców.

Pamiętaj jednak, że:

 • pożyczki społecznościowe dostępne są tylko dla osób o bardzo dobrej ocenie kredytowej
 • wskaźniki akceptacji są dosyć niskie - większość aspirujących kredytobiorców jest odrzucanych

4. Popraw swoją zdolność kredytową

Niska zdolność kredytowa może negatywnie wpłynąć na decyzje o przydzieleniu Ci pożyczki. Jeśli Twoja zdolność kredytowa nie wygląda najlepiej, pora popracować nad jej poprawą. Lepsza ocena kredytowa nie tylko zwiększy to Twoje szanse na przyznanie kredytu, ale także pomoże Ci uzyskać niższe oprocentowanie. Więcej »

Jak możesz poprawić swoją zdolność kredytową?

 • Upewnij się, że Twój raport kredytowy nie zawiera żadnych błędów. Tutaj dowiesz się jak to sprawdzić.
 • Spłać wszystkie zaległe długi oraz karty kredytowe.
 • Zamknij wszystkie nieużywane i niepotrzebne karty kredytowe.
 • Nie wnioskuj o kartę kredytową, jeśli zastanawiasz się nad wzięciem pożyczki.
 • Ustaw stałe zlecenia przelewów dla rachunków takich jak czynsz, prąd itp.
 • Załatwiaj wszystkie płatności w terminie. « Mniej

Nasza rada: Pamiętaj, w Wielkiej Brytanii kredytodawca nie może dać Ci pożyczki bez Credit Check. Dlatego regularnie sprawdzaj swoją zdolność kredytową. Dzięki temu łatwiej utrzymasz swoją ocenę kredytową na odpowiednim poziomie. Swoją zdolność kredytową możesz za darmo sprawdzić tutaj.

5. Opracuj plan spłaty pożyczki z wyprzedzeniem

Pożyczka jest zwykle spłacana zgodnie z warunkami narzuconymi przez pożyczkodawcę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby opracować swój własny plan spłaty. Dobrym pomysłem jest zrobienie własnych obliczeń i prognoz.

Proponując pożyczkodawcy swój własny plan spłaty, pokażesz, że jesteś odpowiedzialny i przygotowany. Większość firm pożyczkowych będzie pod wrażeniem, a to może zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie kredytu.

Podsumowując:

Zawsze możesz zwiększyć swoje szanse na otrzymanie korzystnej oferty pożyczkowej. Pamiętaj:

 • Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, rozejrzyj się i porównaj różne oferty kredytowe.
 • Zapoznaj się dokładnie z treścią umowy przed jej podpisaniem. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek.
 • Sprawdź, czy interesujący Cię pożyczkodawca jest autoryzowany przez FCA. W ten sposób uchronisz się przed oszustami.

Wady i zalety Korzyści i niedogodności związane z pożyczkami ratalnymi

Wszystkie pożyczki mają swoje wady i zalety. Zapoznanie się z plusami i minusami każdej z nich pozwoli Ci na wybranie formy finansowania najlepiej odpowiadającej Twoim potrzebom.

Zalety:

Nie ryzykujesz swojego majątku

Jedną z największych zalet pożyczek ratalnych jest to, że nie wymagają żadnego zabezpieczenia finansowego. W przypadku problemów ze spłatą długu nie musisz martwić się o utratę swojej nieruchomości, samochodu czy biznesu.

W przypadku pożyczek ratalnych brak własnego mienia nie stanowi żadnego problemu, gdyż do uzyskania gotówki wystarczy odpowiednia ocena kredytowa. Dzięki temu ta forma finansowania jest szeroko dostępna, a proces aplikacyjny znacznie łatwiejszy.

Szybki i nieskomplikowany proces aplikacyjny

Cały proces ubiegania się o pożyczkę odbywa się online. Wszystko, co musisz zrobić to wypełnić krótki wniosek dostępny po polsku, uwzględniając jaką kwotę chcesz pożyczyć oraz podając takie informacje jak Twoje miejsce zamieszkania, wiek oraz dochody.

Pożyczkodawca zacznie przetwarzać Twoje informacje, jak tylko zatwierdzisz swój wniosek. Od tego momentu do uzyskania decyzji o przydzieleniu pożyczki dzieli Cię tylko kilka minut.

Pieniądze dostępne jeszcze tego samego dnia

Pożyczki ratalne nie wymagają składania żadnej dodatkowej dokumentacji, co sprawia, że cały proces aplikacyjny jest łatwy i szybki. (Wnioski o pożyczki zabezpieczone są często analizowane tygodniami!). Twoje zgłoszenie jest rozpatrywane od razu po złożeniu wniosku, a gotówka dostępna jeszcze tego samego dnia. Pożyczka ratalna to zatem świetna opcja dla osób potrzebujących szybkiej gotówki.

Dlaczego my? Analizujemy oferty setek pożyczkodawców i wybieramy te, oferujące zarówno najlepsze stawki, jak i najszybsze wypłaty. Z nami możesz otrzymać pieniądze w ciągu zaledwie 15 minut od złożenia wniosku, a wszystko to bez opłat!

Świetny sposób na skonsolidowanie długów

Pożyczka ratalna może Ci pozwolić na skonsolidowanie wszystkich zadłużeń w ramach jednego kredytu. Może się to wydawać bezcelowe, ale w rzeczywistości jest to bardzo sprytny sposób na spłatę wszystkich długów.

Jedna pożyczka oznacza tylko jeden miesięczny wydatek obciążony stałym oprocentowaniem. To z kolei minimalizuje stres związany ze spłata wielu długów naraz. Co więcej, konsolidacja pożyczek daje możliwość wydłużenia terminu spłaty zadłużenia i płatności w mniejszych ratach.

Wady:

Pożyczki ratalne mogą być drogie

Jak już wiesz, pożyczki ratalne nie dają pożyczkodawcy żadnego rodzaju gwarancji na odzyskanie pieniędzy w razie nieuregulowania długu. Żeby zrekompensować sobie tę potencjalną stratę, pożyczki obciążane są wyższym oprocentowaniem, a to sprawia, że ich spłata jest odpowiednio droższa.

Jeśli jednak poświęcisz trochę czasu na zapoznanie się z różnymi ofertami dostępnymi na rynku, bez problemu znajdziesz kredyt, którego oprocentowanie będzie dla Ciebie odpowiednie. Jednym ze sposobów na uzyskanie taniego kredytu jest, np. podpisanie umowy z poręczycielem.

Możesz pożyczyć tylko ograniczone kwoty pieniędzy

Pożyczkodawcy zdają sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie za sobą pożyczka. Brak zabezpieczenia w przypadku niespłaconego zobowiązania oznacza dla nich utratę pieniędzy. Aby zminimalizować tę ewentualną stratę, pożyczkodawcy oferują konsumentom tylko ograniczone kwoty pieniędzy.

Jeśli potrzebujesz większej sumy, np. na zakup nieruchomości lub nowego samochodu, tradycyjna pożyczka raczej się nie sprawdzi. Rozważ inne formy finansowania takie jak pożyczka hipoteczna lub pożyczka pod zastaw. Pozwolą Ci one na uzyskanie znacznie większej kwoty.

UWAGA: Strzeż się pożyczkodawców oferujących Ci więcej, niż chcesz pożyczyć. Jest to jeden ze znaków sugerujących, że pożyczkodawca chce Cię wykorzystać, a więc takie chwilówki nigdy nie będą dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj, rozważniej jest mierzyć zamiary na siły, a nie odwrotnie.

Podsumowując:

Pożyczki ratalne są idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują szybkiej gotówki, szczególnie jeśli nie posiadają odpowiedniego zabezpieczenia finansowego. Pożyczka ratalna jest droższa niż pożyczka zabezpieczona, jednak obarczona jest mniejszym ryzykiem.

Rozważ wszystkie możliwości Pożyczka ratalna, pożyczka pod zastaw, czy może karta kredytowa?

Czym charakteryzuje się pożyczka pod zastaw?

 • Większe kwoty pieniędzy

Jedną z zalet pożyczek zabezpieczonych jest możliwość uzyskania dużych kwot pieniędzy. Jeśli chcesz zainwestować w zakup samochodu lub nieruchomości, ta pożyczka pomoże Ci to sfinansować.

 • Wysokie ryzyko straty

Niepodważalną wadą pożyczek pod zastaw jest ryzyko straty mienia w przypadku unikania spłaty długu. Co więcej, jeśli Twój majątek został wzięty pod zastaw, nie będziesz mógł nim dysponować, dopóki nie uregulujesz wszystkich płatności. Sprzedaż zabezpieczenia również nie wchodzi w grę. Więcej »

 • Niskie raty

Pożyczkę zabezpieczoną spłaca się w niskich ratach rozłożonych na okres kilku lub kilkunastu lat. Niskie raty nie stanowią większego obciążenia finansowego oraz pozwolą Ci na lepsze rozplanowanie miesięcznego budżetu.

 • Długi termin spłaty

Czas spłaty pożyczki pod zastaw jest wydłużony i może trwać latami. Zdarza się więc, że okres spłaty długu trwa dłużej niż czas faktycznego użytkowania inwestycji. To tak, jakby samochód kupiony za pożyczone pieniądze, popsuł się, jeszcze przed uregulowaniem pożyczki. W przypadku sprzętu domowego, którego żywotność jest jeszcze krótsza, taka sytuacja może być jeszcze częstsza. « Mniej

Czym charakteryzuje się karta kredytowa?

 • Nieoprocentowana gotówka

Karty kredytowe pozwalają na pożyczenie gotówki bez odsetek, pod warunkiem, że spłaty dokonywane są w terminie. Niestety, jest pewien haczyk - jeśli spłata zadłużenia się opóźni, od długu naliczane są odsetki. Jeżeli jednak sumiennie dokonujesz wszystkich płatności, karta kredytowa może okazać się bardzo przydatna.

 • Ryzyko stałego długu

Karty kredytowe są kuszące i ryzykowne zarazem. Zamiast jednorazowej pożyczki, karta zapewnia Ci dostęp do ciągłego odnawialnego kredytu. Problem polega na tym, że łatwo przyzwyczaić się do wygody wydawania pieniędzy, których faktycznie nie posiadamy. Historia zawsze zaczyna się tak samo - zaczynasz od używania karty kredytowej tylko w sytuacjach kryzysowych. Sytuacje kryzysowe szybko zamieniają się w potrzeby, a potrzeby w zachcianki. Zanim zdążysz się zorientować, zaczniesz wydawać więcej niż możesz sobie na to pozwolić. Jeśli utkniesz w tym błędnym kole, możesz łatwo wylądować w finansowym dołku, z którego ciężko się wydostać. Więcej »

 • Produkt godny zaufania

Karty kredytowe są wydawane przez instytucje finansowe takie jak banki. Nie ma więc ryzyka, że przy zakładaniu karty kredytowej padniesz ofiarą naciągaczy. Co więcej, jeśli znajdziesz się w kłopotliwej sytuacji finansowej, z bankiem będzie Ci łatwiej wypracować umowę spłaty zadłużenia niż z zewnętrzną firmą pożyczkową.

 • Ograniczone kwoty pieniędzy

Limit Twojej karty kredytowej będzie dostosowany do oceny Twojej zdolności kredytowej. Im lepsza ocena, tym większy limit na karcie. Musisz się jednak liczyć z tym, że nawet wzorowa ocena kredytowa, nie zapewnia dostępu do zawrotnych kwot. Jeśli potrzebujesz większej sumy, np. kupno samochodu, rozważ inną formę finansowania.

 • Ograniczone możliwości dostępu

Kartę kredytową mogą uzyskać tylko osoby o odpowiedniej ocenie kredytowej. Jeśli Twoja ocena nie jest najlepsza, pomyśl o zwykłej pożyczce - będzie dla Ciebie łatwiej dostępna. « Mniej

Czym charakteryzuje się pożyczka ratalna?

 • Brak zabezpieczenia

Ten rodzaj pożyczki nie wymaga od Ciebie żadnej formy zabezpieczenia finansowego. Jeśli nie posiadasz mienia o wysokiej wartości lub po prostu wolisz nie ryzykować, to ta pożyczka będzie dla Ciebie odpowiednia.

 • Wysokie oprocentowanie

Wadą pożyczek ratalnych jest wysokie oprocentowanie. Pożyczkodawcy każą płacić sobie więcej, bo nie wymagają żadnego zabezpieczenia finansowego. Pamiętaj jednak, że strata majątku jest kosztowniejsza niż spłata wysokich rat. Więcej »

 • Wysoki wskaźnik akceptacji

Jeśli spełniasz podstawowe warunki wyznaczone przez pożyczkodawcę, to uzyskanie kredytu nie powinno stanowić problemu. Suma, jaką będziesz mógł pożyczyć, jest uwarunkowana Twoją historią kredytową, nie znaczy to jednak, że w przypadku niskiej oceny kredytowej pożyczka będzie dla Ciebie niedostępna. Pożyczka ratalna jest dobrym rozwiązaniem dla osób niekwalifikujących się do innego typu kredytowania.

 • Małe kwoty pieniędzy

Maksymalna kwota dostępna przy tego typu pożyczce to 5000 funtów. To znacznie mniej niż w przypadku pożyczki zabezpieczonej, jednak jeżeli nie potrzebujesz większej ilości gotówki, nie powinno to stanowić dla Ciebie problemu. « Mniej

Pytania i Odpowiedzi (FAQ) Często zadawane pytania

Ile mogę pożyczyć?

Możesz pożyczyć dowolną kwotę pomiędzy 300 a 5000 funtów.

Jak działa spłata pożyczki?

Pożyczka spłacana jest w miesięcznych ratach rozłożonych na okres od 1 do 24 miesięcy. Wysokość rat zostanie wstępnie uzgodniona z pożyczkodawcą przed przekazaniem pieniędzy. Możesz skorzystać z darmowego kalkulatora kredytowego Money Saving Expert, aby uzyskać wymierny przykład kwoty, którą będziesz musiał spłacić.

Co się stanie, jeśli będę zalegał ze spłatą?

Pożyczki ratalne i chwilówki nie wymagają od Ciebie żadnego zabezpieczenia, dlatego nie ma ryzyka straty mienia w przypadku zwlekania ze spłatą długu. Pożyczkodawca może jednak pobrać opłatę za opóźnienie w spłacie lub podwyższyć oprocentowanie kredytu. W przypadku dalszych opóźnień, pożyczkodawca może zdecydować o przeniesieniu długu do agencji windykacyjnej. Najlepiej więc unikać opóźnień w spłacie rat.

Czy kwalifikuję się do pożyczki, jeśli mam niską zdolność kredytową?

Tak. Istnieją pożyczki dedykowane osobom z niską zdolnością kredytową, więc nadal możesz się zakwalifikować. Pamiętaj jednak, takie pożyczki wiążą się z wyższą stopą procentową.

Czy potrzebuje żyranta?

Nie. Nie ma potrzeby posiadania poręczyciela do zakwalifikowania się do tego typu pożyczki. Jednakże, podpisując umowę z żyrantem zapewniasz sobie niższą roczną stopę procentową. Jeśli więc zależy Ci na niższych kosztach warto poszukać osoby, która mogłaby za Ciebie poręczyć.

Jakie warunki muszę spełniać, aby dostać pożyczkę?

Aby uzyskać pożyczkę w UK musisz spełniać następujące wymagania:

 • Masz ukończone 18 lat.
 • Jesteś rezydentem w Wielkiej Brytanii.
 • Posiadasz konto bankowe z aktywną kartą debetową.
 • Zarabiasz miesięcznie minimum 750 funtów po odliczeniu podatku.
 • Potwierdzenie, że wypłata wpływa bezpośrednio na Twoje konto bankowe.
Jak otrzymam pożyczkę?

Cała kwota zostanie zdeponowana bezpośrednio na Twoim koncie jeszcze w dniu złożenia wniosku!

Jak mogę uzyskać potwierdzenie miejsca zamieszkania?

Jako potwierdzenie może posłużyć jeden z Twoich rachunków, np. za prąd lub zaadresowane do Ciebie pismo z banku.

Aplikuj Teraz!

Ta strona i powiązane narzędzia korzystają z plików cookies, które są niezbędne do działania strony i wymagane do realizacji celów określonych w zakładce Polityka Cookie. Klikając “akceptuję” zgadzasz się na wykorzystanie cookies Akceptuję